Literatura Chrześcijańska - Recenzje


Jezus naszym przeznaczeniem
Wilhelm Busch
Wydawnictwo Ewangeliczne, 1990

Pastor Wilhelm Busch należał do wiernych i wytrwałych świadków Jezusa Chrystusa. Kilkadziesiąt lat życia poświęcił pracy ewangelizacyjnej i duszpasterskiej w Niemczech. Książka jest zbiorem kazań, wygłoszonych podczas ewangelizacji w Essen w roku 1938 i utrwalonych na taśmie magnetofonowej. W prosty, przystępny sposób kaznodzieja opisuje dzieło Jezusa Chrystusa, istotę nawrócenia i wymagania, stawiane przez Jezusa tym, którzy mają za Jego pośrednictwem stać się dziedzicami życia wiecznego. Dzięki uprzejmości Wydawców mogłem umieścić na tej witrynie dwa fragmenty z książki "Jezus naszym przeznaczeniem".

Dostępność: Księgarnia Wysyłkowa Jack.

Rozmiar: 45701 bajtów Wędrówka Pielgrzyma
John Bunyan
Dabar, 1994

Jeżeli miałbym polecić komuś przeczytanie jeszcze jakiejś oprócz Biblii książki, w celu poznania nauki Bożej, to wybrałbym właśnie Wędrówkę Pielgrzyma. Ta piękna opowieść o wędrówce na górę Syjon, zawiera w sobie całość zdrowej nauki o zbawieniu przez wiarę w Chrystusa. Odrzuca zarówno bezpodstawną chełpliwość polegania na własnych uczynkach, jak i urojenia tych, którzy myślą, że wejdą do chwały, choćby tu na ziemi grzeszyli bez opamiętania. Dwa fragmenty z Wędrówki Pielgrzyma dostępne są na tej witrynie:

Dostępność: bezpośrednio w wydawnictwie Dabar, Księgarnia Wysyłkowa Jack.

Historia Kościoła
Euzebiusz z Cezarei
Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy

Klasyczna pozycja zawierająca historię Kościoła Chrystusa od czasów apostolskich do początków IV wieku.

Jedyną wadą książki, o czym zresztą lojalnie uprzedza przedmowa są częściowo mylne poglądy Euzebiusza na osobę Pana Jezusa Chrystusa. Jeżeli jednak chodzi o ilość zawartego tam materiału opisującego pierwsze wieki Kościoła, to po prostu nie ma w języku polskim żadnej innej tak obszernej pozycji

Dostępność: księgarnie katolickie.

Atrybuty Boga, boskość Boga
Arthur W. Pink
Oficyna Wydawnicza HORN s.c.

Zazieleniło się wreszcie na polskim rynku wydawniczym pozycjami, które mogą przynieść pożytek tym, którzy je czytają. Arthur Pink pisze o Bogu samym, o Jego cechach, charakterze, naturze. Prawdziwa uczta dla tych, którzy Go miłują. Zdrowy początek, dla każdego, kto chciałby poznać Boga Prawdziwego, nie zaś wymyślać sobie bożka na własne podobieństwo. Niestety książki takie są wciąż jeszcze niezwykle rzadkie.

Dostępność: księgarnie, zbory i parafie ewangelickie, oraz wysyłkowo w:

     Oficyna Wydawnicza "HORN" s.c.
     skr. poczt. 58
     41-600 Świętochłowice
            lub
     hornsc@kki.net.pl

Więcej o tej książce i o książce Ollego Hallesby "Modlitwa" można dowiedzieć się z informacji, którą uzyskałem od Wydawnictwa Horn.

Dzięki ich uprzejmości, mogłem również dodać do Literatury Chrześcijańskiej obszerny artykuł stanowiący część wydanej przez nich książki Arthura W. Pinka - Boskość Boga. Zapraszam do przeczytania i pobudzenia apetytu. "Skosztujcie i zobaczcie jaki dobry jest Pan".
Historia Reformacyi XVI wieku
Jean Merle d'Aubigne
Wydawnictwo Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (reprint)
Wspaniała historia Reformacji, pisana przez człowieka miłującego Prawdę. Przed naszymi oczami stają Luter, Kalwin, Zwingli i inni bohaterowie tego wspaniałego okresu, gdu prawda Ewangelii na nowo rozbłysła w Europie. Na podstawie tej książki opracowano krótki artykuł o nauce doktora Marcina i jego przeciwników, a także opowieść o tym jak Zwingli klasztoru uniknął.

Dostępność: Księgarnia przy Kościele ADS,  ul. Foksal 8,  Warszawa, (prowadzą też sprzedaż wysyłkową).


 Ostrzeżenie

Ze smutkiem trzeba stwierdzić, że wartościowych książek jest niewiele, a Polskę zalewa powódź wydawnictw, o których można powiedzieć, że byłoby lepiej gdyby nigdy się nie ukazały. Jedną z najdziwniejszych takich książek jest zbiór opowieści Ricka Joynera Zastępy piekielne maszerują.


Na początek bieżącej strony Literatura Chrześcijańska - strona główna